Özak Genel Müdürlük Binası, Büyükyalı

Büyükyalı Projesi’yle “insan” ve “iyi yaşam” kavramlarını odağına alarak sakinlerine ve ziyaretçilerine her anlamda “iyi bir yaşam” sunan Özak GYO, 2020 yılında Genel Merkez’ini de iyi yaşamın merkezine taşımıştır.

Proje Tipi

Ofis

Konum

İstanbul Büyükyalı

Tamamlanma Tarihi

2020

Proje’nin cephe tasarımında çevredeki tarihi binaların cephelerive dokularından ilham alınarak, geçmiş ve geleceğin bir sentezinioluşturma amacıyla tuğla ve doğal taş kullanılmıştır.

Proje’nin cephe tasarımında çevredeki tarihi binaların cepheleri ve dokularından ilham alınarak, geçmiş ve geleceğin bir sentezini oluşturma amacıyla tuğla ve doğal taş kullanılmıştır. Tarihi binanın orijinal dokuları olabildiğince korunurken yeni cephesini oluşturan tuğla ve taş karışımı, iki yapı arasında diyalog oluşturma amacıyla bilinçli olarak tasarlanmıştır.

Büyükyalı, kentin tüm ulaşım akslarının merkezinde yer alması bakımından da Özak GYO’ya avantaj sağlayacaktır. Özel deniz taksi ulaşımının yanı sıra kara ve raylı sistemin tüm alternatiflerinin kullanılacağı Büyükyalı’da, Marmaray, banliyö hattı, sekiz şeritli yeni sahil yolu ve deniz ulaşımına, 2016 yılında İstanbul’un Asya ve Avrupa Yakası’nı tüp geçişle birbirine bağlayarak motorlu araçlara geçiş olanağı sağlayan Avrasya Tüneli de eklenmiştir. 2019 yılında hizmete açılan ve Büyükyalı Projesi’ne yürüme mesafesinde bulunan Zeytinburnu Marmaray durağı ile Büyükyalı sakinleri ve misafirleri şehrin dört bir yanına kolayca ve trafikte zaman kaybetmeden ulaşabilecektir.

Kennedy Cd. No:44, Kazlıçeşme, 34020 Zeytinburnu İstanbul

+90 212 486 36 50

info@ozakgyo.com